П’ятизірковий франчайзинг
На сьогоднішній день на Україні працюють, або планують вихід міжнародні готельні бренди, такі як: Radisson SAS, Inter-Continental, Hyatt International, Hilton, Marriott International, Accor Group, Hilton, InterContinental, Rixos, Orbis, Rival Hotels Inn та інші.
Українським інвесторам співпраця зі знаними торговими марками вигідна, разом із розкрученим брендом вони отримують клієнтів, лояльних до торгової марки. Партнерство з українськими бізнесменами вигідне і для готельних мереж. Бюрократична тяганина пов'язана передусім з виділенням земельних ділянок чи отримання всіх дозволів важко дається іноземцям, для них зручніше відкривати готелі разом з українськими компаніями.
За умовами договору франчайзингу власник готелю купує право на використання бренду мережі та її ноу-хай. Йому доводиться сплачувати вступний внесок, роялті, а також відсоток з кожного номера (близько 3-11% доходу з номера).
Для прикладу початковий внесок за користування маркою Hilton становить $85 тис. за 275 номерів плюс доплата за решту — $300 за номер. Щомісячне роялті становить 5% виручки готелю. Щоб стати частиною мережі Radisson SAS, власник готелю одноразово платить $75 тис. (або $500 за кожен готельний номер). Роялті — 5% виручки, відрахування до маркетингового бюджету — 2% виручки.
Продавши власникові готелю франшизу, оператор не втручається у фінанси й управління готелем. Однак у договорі прописані вимоги до стандартів обслуговування, обладнання, використання торгового знака, реклами, оформлення готелю мережі. Раз на півріччя представник власника готельного бренда перевіряє, як виконуються ці вимоги.
У власників міжнародних готельних брендів є два джерела доходу: управління чужими/своїми готелями і продаж франшиз. Останнім часом власники мереж поступово позбуваються своїх готелів. Наприклад у 2006 році Accor Group, що володіє ТМ Sofitel, була власником 50% готелів мережі. До 2009-го групі належатиме тільки 30%. Розпродаж своїх готелів влаштувала InterContinental. Зараз групі належать лише 25 готелів, а в управлінні перебувають 512 об’єктів. Ще 3,2 тис. готелів працюють за франшизою оператора. Таким чином міжнародні готельні оператори продовжують збільшувати свої доходи, але вже за мінімальних капітальних інвестицій.
читать статьи
Каким был 2023 год для франшизы "Сеть OS.9"?
Что такое инвестиционная (управленческая) франшиза и почему стоит покупать франшизу Сети OS.9?
Мережа супермаркетів "Наш Край" пропонує підприємцям можливість відкрити власний магазин під відомим, національним брендом.
В Україні компанія має майже сто магазинів. Ми вирішили зібрати найпопулярніші питання щодо того, як відкрити свій магазин та які інвестиції потрібні.
Какие преимущества и особенности такого бизнеса?
ТОП читаемости
Ежегодный рейтинг франшиз от Еntrepreneur
Более 200 граждан разных национальностей, проживающих в нашей стране, ведут свой франчайзинговый бизнес с сетью Жабка (Żabka).
Как заработать на станции техобслуживания автомобиля
Хотя в среднем рентабельность клинингового бизнеса составляет 10%, это не отпугивает предпринимателей. Ведь спрос на услуги ежегодно увеличивается
От хобби к бизнесу, или плоды кролиководства
на форуме
Ритуальный бизнес
Очень мало информации Вы предоставили. Какие именно услуги хотите оказывать? Какой начальный...
Ритуальный бизнес
С чего начать бизнес по ритуальным услугам?
Открытие СТО. Бизнес-план
Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...
Открытие СТО. Бизнес-план
Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу
Вимоги до приміщення для філіала
LEGO по-франчайзингу
Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail
Открытие СТО. Бизнес-план
На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...
Работа за границей - возможность выжить?
Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...