01.10.2008

Фінансова криза далася взнаки

Брак кредитних ресурсів заставляє "МД Рітейл", "Наш Край" та інших гравців коригувати плани та методи розвитку

Потужні роздрібні гравці, що зазвичай розвивають власні мережі магазинів змушені переглядати свої плани розвитку. На розширення мережі згідно планів може забракнути позикових коштів. Таким чином компанії мають три варіанти вирішення проблеми: 1) зменшити плани розвитку; 2) скористатися слабкістю менших мереж, та у потрібний момент їх купити; 3) залучати до співпраці партнерів-франчайзі.

"МД Рітейл" прогнозує, що у наступні рік-два буде відбуватися консолідація ринку, та продаж невеликих мереж які будуть не в силі інтенсивно розвиватися

Відслідковуючи ринкові тренди "МД Рітейл", що розвиває мережу "Магазинів біля дому" вирішила пригальмувати свої заплановані темпи розвитку, що дозволить сконцентруватися на акумуляції фінансових ресурсів. Акумульовані таким чином кошти планується направити на купівлю невеликих мереж. Як пояснює фінансовий директор компанії Лариса Романюк, купівля невеликих мереж може виявитися значно дешевшою та ефективнішою інвестицією ніж відкриття магазинів "з нуля". Нагадаємо раніше "МД Рітейл" планувало до кінця 2008 року відкрити 110 нових магазинів у східному та центральному регіонах країни.

Луцька компанія "Наш Край" також скоротила плани з розширення своєї роздрібної мережі з раніше запланованих 90 магазинів до 75-80 торговельних точок до кінця 2008 року у зв'язку із ситуацією на фінансовому ринку. У вересні було відкрито 3 нових магазини в Західній Україні, а кілька супермаркетів у Східній Україні були закриті.

Поделиться статьей

Комментировать на форуме

0
Фінансова криза далася взнаки

Еще нет ни одного комментарий к статье. Пусть Ваш будет первым.

Форум 293 тем, 1171 комментариев, 284 участника

хотите больше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank