08.09.2008

Названі 100 кращих компаній України

Стали відомі переможці український бізнес-рейтингу "ТОП-100. Кращі компанії", що складається дванадцятий рік підряд видавництвом "Економіка"

Першою в списку самих дохідних підприємств за підсумками минулого року коштує компанія "Укргаз-Енерго". Доходи "Укргаз-Енерго" склали 35,7 мільярда гривень, що більш ніж у двічі перевищує показник 2006 року. НАК "Нафтогаз України", що очолювала рейтинг в 2006 році, у свіжому дослідженні зайняла тільки 6 позицію. По обсягах чистого прибутку "Укргаз-Енерго" зайняла тільки 13-е місце в рейтингу. У порівнянні з 2006 роком цей показник збільшився з 865,5 до 940,9 мільйона гривень.

На друге місце по обсязі доходу вийшов оператор оптового ринку електроенергії - держпідприємство "Енергоринок" - з показником 30,9 мільйона гривень. При цьому заступник директора компанії по фінансових питаннях Вадим Уліда підкреслює, що "Енергоринок" - неприбуткова компанія: всі гроші, які надходять на її рахунок, розподіляються між виробниками електроенергії.

Трійку самих дохідних замикає "Метінвестхолдинг", що поєднує металургійні активи мільярдера Ріната Ахметова. Підприємство збільшило за рік доходи майже у два рази - до 20,3 мільярди гривень. "Зростання показників пояснюється позитивною динамікою світових цін на металопродукцію, а також загальним збільшенням попиту на ринку сталі", - пояснюють у прес-службі "Метінвестхолдингу".

Рейтинг українських компаній по прибутковості цього разу очолив оператор мобільного зв'язку "Київстар". В 2007 році "Київстар" заробив 4 мільярди гривень.

Друге місце по прибутковості дісталося компанії "Арселорміттал Кривій Ріг" (3,8 мільярди гривень за 2007 рік). Прибуток НАК "Нафтогаз України" (3,1 мільярди гривень) дозволила компанії потрапити в першу трійку рейтингу.

Головними критеріями, які беруть до уваги укладачі рейтингу, є фінансові показники компаній за минулий рік.

Інформація Ринок.biz

Поделиться статьей

Комментировать на форуме

0
Названі 100 кращих компаній України

Еще нет ни одного комментарий к статье. Пусть Ваш будет первым.

Форум 293 тем, 1171 комментариев, 284 участника

хотите больше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank