24.09.2008

Українці повертаються з-за кордону

Всього лише 10% трудових мігрантів по поверненню в Україну відкривають власний бізнес. Цей процент тримається на тому самому рівні вже кілька років

Про те, що Українські заробітчани повертаються на Україну останнім часом все частіше говориться у пресі. Експерти пов’язують це із збільшенням обсягів будівництва на Україні. Також все більше з’являється приватних клінік. Відповідно найчастіше вертаються будівельники та лікарі.

Говорити про масове повернення заробітчан ще не можна, але очевидно що і хвиля масових трудових закордонних поїздок українських «рук» та «голів» вже минула

Причин що приводять до зменшення кількості українців за кордоном кілька. По-перше це розширення Шенгенської зони, що значно ускладнило отримання віз та легального працевлаштування. По- друге за останні 5 років заробітна плата в Україні виросла в 5 разів, особливо у будівництві. Тепер роботодавець може запропонувати працівнику заробітки на рівні Російських чи Польських. По-третє – дефляція долара, що значно змінила вартість п’ятисот чи тисячі «зелених» в Україні, порівняно з кількома роками раніше.

В загальному за кордоном сьогодні перебувають близько 3 млн. українських громадян. Які кошти вливаються в економіку країни таким чином достовірно невідомо. Проте 90% заробітчан направляють всі зароблені кошти на ремонти квартир, утримання та навчання дітей, купівлю техніки та подібні статті витрат.

Поделиться статьей

Комментировать на форуме

0
Українці повертаються з-за кордону

Еще нет ни одного комментарий к статье. Пусть Ваш будет первым.

Форум 293 тем, 1171 комментариев, 284 участника

хотите больше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank