17.09.2008

Поглядаючи ззовні

Про перспективи розвитку франчайзингового ринку України розказує Міхал Вішнєвскі - директор найбільшої в Центрально-Східній Європі фірми, що спеціалізується у франчайзинговому консалтингу

Чим відрізняється бізнес в Україні від інших країн Європи?
Якщо говорити про країни ЄС, то тут сектор малих та середніх підприємств відіграє значно більшу роль в розвитку економіки в порівнянні з Україною. У Вашій країні основою економіки все ще залишається великий бізнес, сконцентрований у промисловості та добувній галузі, - а такі бізнеси дуже залежать від коливань кон'юнктури. Звідси виникають ризики.
Для стабілізації ситуації гравці великого бізнесу будуть поступово диверсифікувати свої активи, та йти у роздріб. Ось тут у гру вступатиме франчайзингова конструкція, що дозволить побудувати мережі збуту, ефективно поєднати великий та малий бізнес, та зберегти за собою контроль над системою.

Michal Wisniewski - директор PROFIT system

Якого сценарію розвитку франчайзингу на Україні можна сподіватися?
Для прикладу в Італії більш ніж 1000 систем співпрацюють з 150 000 франчайзі, у Франції ці цифри ще більші, - а це країни за територією та кількістю населення подібні до України. Ось вам і найімовірніший сценарій розвитку на наступні 10 років, - це все питання часу.
Будуть з'являтися нові системи, хтось буде йти з ринку за неправильного підходу чи концепції розвитку, але однозначно франчайзинг в Україні буде й надалі розвиватися.

Поделиться статьей

Комментировать на форуме

0
Поглядаючи ззовні

Еще нет ни одного комментарий к статье. Пусть Ваш будет первым.

Форум 293 тем, 1172 комментария, 285 участников

хотите больше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank